یادداشت روزانه سه شنبه 10 تیرماه 99 ، بعد از یک روز پر عرضه و عقب نشینی شاخص کل امروز با افزایش تقاضا مجدد به مسیر صعود بازگشت و با رشد حیرت انگیز نشان داد که فعلا قصد اصلاح ندارد ، در حال حاضر بعد از شکست عدد روانی ۱/۵ میلیون واحد در محدوده سقف کانال قرار دارد و در صورت خروج از سقف کانال و تثبیت بالای آن می تواند به اهداف تعیین شده در میان مدت و بلند مدت برسد.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس: حدود ۱۴۵/۰۰۰ میلیارد ریال

 

شاخص کل: ۶۴۹۱۱ واحد رشد داشت (۴/۳۸)

شاخص هموزن: ۱۸۲۸۸ واحد رشد داشت (۴/۲۱)

عدد شاخص کل: ۱/۵۴۶/۸۵۰ واحد رسید

 

  بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص:

فارس ،فولاد ،فملی ،شستا ،کگل

 

 بیشترین تاثیر منفی بر شاخص:

 قصفها ،فاما ،کفپارس ،پاسا  ،قپیرا

 

در گروه فلزی و معدنی به دلیل جهش خیره‌کننده قیمت‌ها فشار فروش بالاست اما روند عرضه و تقاضا نشان می‌دهد که افت خاصی در قیمت‌ها نخواهیم داشت. در واقع دست به دست شدن سهام سبب جذب انرژی برای برگشت به مدار رشد خواهد شد.

در این گروه ذوب فروش خوبی در خرداد ماه ثبت کرده و رشد نرخ فروش در محصولات داشته است. این سهم در مرز قیمت‌های 800 تومانی به سطح حمایتی مناسبی می‌رسد و انتظار می‌رود در این محدوده افزایش تقاضا در ذوب را داشته باشیم.

در گروه بانکی معاملات بهتر از سطح انتظار دنبال می‌شود. گشایش صندوق ETF نه تنها خللی در روند معاملات این گروه ایجاد نکرد، بلکه نقش کاتالیزور برای رشد تقاضا را داشت. از طرف دیگر صدور مجوز افزایش سرمایه وبملت می‌تواند زمین بازی بانکها را داغ نگاه دارد. به نظر ادامه روند صعودی وبملت به بعد از برگزاری مجمع موکول شود. بنابراین هر اصلاح قیمتی، فرصت خرید خواهد بود.

اما این روزها وبصادر طوفانی از تقاضا را به راه انداخته است. بانک صادراتی که از نظر بنیادی وضعیت نسبتا مطلوبی پیدا کرده و با گذر از مقاومت 290 تومانی، 2 هدف 330 و 430 تومان را دنبال خواهد کرد. در #وپاسار فشار عرضه کمی بیشتر است اما شفاف‌سازی اخیر نشان می‌دهد که این سهم پس از کمی دست به دست شدن، در مسیر کانال 2 هزار تومانی قرار خواهد گرفت. و در نهایت به وسینا اشاره داشته باشیم که پس از شکست سقف 1.150 تومانی، در حال پولبک به این سطح و تجدید قوا در راستای آغاز یک رالی جدید صعودی با اهداف 1.500 – 1.600 تومانی است.

در گروه دارویی، برخی از نمادها در حال رشد و برخی روند اصلاحی را در پیش گرفته‌اند. در واقع تحرکات این گروه به مانند گذشته بصورت یکپارچه نیست. افزایش نرخ برخی از اقلام دارویی نشان از افزایش درآمد و رشد سود داروسازان دارد.