یادداشت روزانه  دوشنبه 2 تیرماه 99 ، بورس امروز را هم با هیجان خرید آغاز کرد و این روند هیجانی تا پایان معاملات ادامه دار بود. خریداران امروز دوباره زور گرفتند و در همه گروه ها موقعیت های خرید پشت سر هم به ثبت میرسید. در بیشتر نمادها صف خرید حاکم بود و پایان معاملات شاخص بیش از 40 هزار واحد دوباره قد کشید تا رکورد جدیدی را دوباره به ثبت برساند.

با قوت گرفتن تقاضا برای نفت در بازارهای جهانی همسو با مدیریت عرضه تولیدکنندگان در دوران پاندومی کووید 19، قیمت دوباره میل به صعود کردند. برای نمادهای پالایشی امروز در غیاب «شپنا» که به دلیل تغییرات بیش از 50 درصدی قیمت متوقف شده و به کنفرانس اطلاع رسانی رفته، دو نماد «شبندر» و «شبریز»  شاهد تشکیل صف خرید بودند. نکته جالب امروز تحرکات خرید حقوقی ها روی این نمادها بود. «شتران» که از 19 خرداد تاکنون بیش از 40 درصد افزایش قیمت داشته، امروز را با دامنه نوسان مثبت 2 درصد با حضور فروشندگان مواجه بود.

خوش بینی به آینده سهام فولادی و معدنی متاثر از سیاست های حمایتی صادراتی دولت، چشم انداز مثبتی را پیش روی خریداران قرار داد، این درحالی است که مثبت شدن روندها در بازار کامودیتی ها هم به کمک این گروه آمده است. خبر دست اول و مهم نیز البته این بود که ترامپ تحریم های چین را لغو کرده است (دلیل این تصمیم دلیل این تصمیم، مذاکرات تجاری اعلام شده که در حال حاضر میان واشنگتن و پکن جریان دارد). امروز دهمچنین ر بورس کالا 114400 تن ورق گرم B «فولاد» با قیمت 6196 تومان عرضه و با قیمت 7586 تومان رقابت شد که باید در انتظار تایید معاملات از سوی نهاد بازار بود.

در بانکی ها همچنان برای «وبصادر» و «وتجارت» صف خرید وجود دارد اما «وبملت» با تعادل همراه بود. خریداران البته تنها بر مبنای توجه به برخی اخبار درباره برخی رویدادهای مثبت در عملیات بانک ها، معاملات را انجام میدهند. در فرابورس هم «دی» با اقبال خریداران در سقف قیمتی معامله میشود. در «خودرو» نیز موقعیت های خرید نسبت به موقعیت های فروش پیشی گرفت. نمادهای قطعه ساز نیز امروز را با اقبال خریداران همراه بود.

 

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس: حدود ۱۷۰/۰۰۰ میلیارد ریال

حجم معاملات بورس و فرابورس:

۱۲/۱۸۴ میلیارد برگ سهم

شاخص کل: ۴۰۷۱۹ واحد رشد داشت (۳/۱۴)

شاخص هموزن: ۸۱۰۳ واحد رشد داشت (۱/۹۷)

 

عدد شاخص کل: ۱/۳۴۱/۵۳۱ واحد رسید

 

بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص:

#فولاد #فارس #فملی #شستا #کگل

#ذوب #صبا #هرمز #شگویا #میدکو

 

بیشترین تاثیر منفی بر شاخص:

 #رانفور #شبهرن #غپینو #خبهمن #کویر

#زاگرس #غویتا  #کوثر #غشهداب #مادیرا

 

پربیننده ترین نماد :

#وبملت #فولاد #فملی #وبصادر #خگستر #وغدیر #وتجارت

#ذوب #چکاپا #سمگا #مادیرا #دی #سبزوا #دمادند