یادداشت روزانه یک‌شنبه ۱تیرماه ۱۳۹۹، شاخص کل با ۳۰,۲۰۱واحد مثبت پایان یافت و به مقدار ۱,۳۰۰,۸۲۸واحد رسید و ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم ۲۱۲,۰۱۸میلیارد ریال رسید. شاخص کل هم‌وزن ۱,۹۷۱واحد مثبت بود و به مقدار ۴۱۱,۲۱۴واحد رسید. بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص بورس را نمادهای «فولاد»، «فارس» و «فملی» داشتند.

نرخ دلار آمریکا نیز ۱۸هزار و ۸۰۰تومان و یورو ۲۰هزار ۹۰۰تومان و هر گرم طلای ۲۰عیار ۷۹۹هزار تومان معامله شد.

امروز در بازار داشتیم که:

همتی حجم متنابه صادرات به عراق و منابع ارزی حاصل از آن را فرصت خوبی برای کشور دانست وگفت: بامذاکرات و توافقات انجام شده با همتایان عراقی، بخش عمده کالاهای اساسی و دارو از این محل تأمین می‌شود. رییس‌کل بانک مرکزی همچنین با تاکید بر اهمیت خروج بانک‌ها از بنگاه‌داری از طریق واگذاری اموال و دارایی‌هایشان گفت: بانک‌ها با تداوم واگذاری سهام خود در شرایط فعلی بازار سرمایه می‌توانند ضمن کمک به تعمیق این بازار در راستای اصلاح و کاهش ناترازی خود اقدام کنند.

معاون حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه بسته شدن نماد شرکت کنتورسازی به دلیل ارائه اطلاعات خلاف و به دستور مقام قضایی بوده، گفت: باز شدن نماد کنتورسازی به شرط ارائه اطلاعات شفاف و صحیح است. تعداد ۳ هزار و ۸۷۸ نفر از مخاطبان سامانه «فارس من» با ثبت موضوع «بلاتکلیفی سهامداران شرکت کنتورسازی» در تالار بورس خواستار پیگیری خبرنگاران فارس و و پاسخگوی مسوولان مربوطه شدند. در این زمینه جعفر جمالی معاون حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: شرکت کنتورسازی ایران که در بورس حضور دارد، دارای پرونده‌های قضایی (حقوقی و کیفری) است که پیرو شکایت سازمان بورس و اوراق بهادار و تعدادی از سهامداران آن شرکت، پرونده کیفری شرکت در مجتمع امور اقتصادی قوه قضائیه در حال رسیدگی است و بر اساس اطلاعات موجود، حکم قضایی در آستانه صدور است.

 

گروه بانکی:

در این گروه «وپاسار» با ۴٫۵۶درصد مثبت در قیمت پایانی ۱۲,۸۵۰ریال پایان یافت. «وبملت» با ۳٫۴۱درصد کاهش در قیمت ۲۲,۶۸۰ریال پایان یافت. «وتجارت» نیز امروز با ۳٫۲۴درصد مثبت در قیمت پایانی ۲,۵۵۰ریال افزایشی بود. «وبصادر» با ۴٫۶درصد افزایش در قیمت ۲,۵۰۰ریال پایان یافت. شاخص بانکی‌ها با ۸۵واحد افزایش به ۷,۴۹۵واحد رسید.

 

گروه شیمیایی:

شاخص این گروه امروز با ۱,۸۳۲واحد افزایش به مقدار ۶۹,۵۵۲ رسید. در این گروه سهم «شیراز» امروز با ۲٫۲۳درصد افزایش در قیمت ۴۳,۴۸۰ریال پایان یافت. «شاراک» نیز ۴٫۹۶درصد مثبت معامله شد و به قیمت ۳۱,۵۳۰ریال رسید. «شخارک» با ۴٫۹۴درصد افزایش به قیمت ۴۶,۷۳۰ریال رسید. «شیران» ۱٫۵۳درصد منفی شد و با قیمت ۳۴,۰۳۰ریال به پایان رسید. «جم» امروز ۴٫۷درصد مثبت شد و با قیمت ۴۱,۶۲۰ریال به پایان رسید.

 

گروه فلزات اساسی:

در این گروه شاخص با افزایش ۳۲,۰۱۴واحدی به مقدار ۸۵۷,۷۰۷واحد رسید. «ذوب» امروز ۲٫۹۶درصد افزایش داشت و با قیمت ۷,۶۴۰ریال پایان یافت. «فخوز» در قیمت ۳۲,۰۲۰ریال ۳٫۶درصد مثبت بود. «فملی» ۵درصد مثبت بود و در قیمت ۲۲,۶۹۰ریال به پایان رسید. «فولاد» ۴٫۹درصد افزایشی بود و در قیمت ۱۲,۸۶۰ریال پایان یافت.

 

گروه خودرو:

شاخص این گروه امروز ۹,۸۷۲واحد افزایش داشت و به مقدار ۲۹۱,۶۶۰ رسید. امروز «خساپا» در قیمت ۲,۴۲۰ریال ۴٫۷۶درصد مثبت شد. «خودرو» نیز در قیمت ۳,۰۵۰ریال  ۴٫۸درصد مثبت شد. «خبهمن» در قیمت ۱۳,۷۱۰ریال ۳٫۰۴درصد منفی شد. «خپارس» نیز ۵درصد مثبت در قیمت ۹,۷۴۰ریال به پایان رسید. «ختور» ۲٫۳۴درصد مثبت بود و به قیمت ۹۴,۹۵۰ریال رسید.

 

گروه فرآورده نفتی:

شاخص این گروه با ۱۲۲,۵۷۰واحد افزایش به ۴,۲۶۳,۰۳۹واحد رسید. در این گروه شرکت «شبریز» ۳٫۵۲درصد افزایش پایان یافت و به قیمت ۳۱,۴۹۰ریال صعود کرد. همچنین سهم «شبندر» با ۴٫۸۶درصد افزایش در قیمت ۲۷,۱۸۰ریال پایان یافت. شرکت «شتران» نیز ۵درصد مثبت پایان یافت و به قیمت ۱۸,۵۰۰ریال افزایش یافت.