بازار امروز بار دیگر با چاشنی تسعیر ارزی و تجدید ارزیابی ها رشد کرد تا این مقوله به طور جدی از نمادهای خودروئی، سیمانی و بانکی حمایت به عمل بیاورد و موجی از تقاضای جدید را رهسپار این صنایع نماید.

این در حالی بود که نمادهای مرتبط با کامودیتی به دلیل کاهش نسبی قیمت کامودیتی ها با استقبال چندانی همراه نبود. البته رشد دلار نیمایی می تواند در این گروه نیز تعیین کننده باشد. اما در ادامه با نزدیکتر شدن شاخص کل به محدوده های مقاومتی در 212000 واحد، شاهد افزایش عرضه ها در کلیت بازار بودیم. ادامه روند بازار بیش از هر چیز می تواند به وضعیت کامودیتی ها و نرخ ارز و تا حدی اخبار منتشره ارتباط داشته باشد، اما با توجه به شرایط کلی متغیرهای تاثیرگذار، بعید است روند کاهشی قوی بار دیگر غالب گردد.

امروز در کنار سهام فوق الذکر، پالایشگاه ها نیز با افزایش تقاضا و صفوف خرید همراه بودند. رشد قیمت نفت و رشد دلار نیمایی به محدوده 10000 تومان، به همراه شایعاتی نظیر برگشت مالیات تاثیر مهمی در این افزایش تقاضا ایفا نموده است. با توجه به افزایش نرخ ارز آزاد و صحبتهایی در خصوص عدم بازگشت ارز حاصل از صادرات، به نظر می رسد سیاستگذار تلاش می کند با رشد ارز نیمایی این خلاء را پر کرده تا روند ورود ارز به کشور افزایش یابد. این مساله می تواند به نفع شرکتهای صادراتی بورس تمام شود.

منبع:هدف حافظ