1) مدیرمالی بانک ملت می گوید به احتمال قوی ذخائر اخذ شده در صورت مالی 12 ماهه که باعث شد سود اندکی شناسایی گردد، برمی گردد. وی در بخشی از صحبت ها به افزایش سرمایه از محل تسعیر ارز اشاره کرده که لازمه آن برگشت ذخائر حساب ارزی است.

 

2) رئیس بانک مرکزی در جلسه روز گذشته از بانک ها خواست که از پتانسیل های بازار سرمایه در جهت افزایش سرمایه و واگذاری سهام استفاده کنند. بانک ملت، پاسارگاد و صادرات شرکت های متعددی دارند که پتانسیل واگذاری آن ها فراهم است.

 

3) روز گذشته نرخ دلار به 19700 تومان هم رسید و اندکی بعد متعادل شد. دلار سامانه سنا هم 16.125 تومان بود و بر همین اساس قیمت محصولات پتروشیمی در بورس کالا نیز با دلار گران تری نسبت به هفته قبل تعیین شد.

 

4) در بورس کالا کاتد ملی مس به 93میلیون تومان رسیده است!

 

5) منابع خبری می گویند علت عدم عرضه ETF پالایشگاه ها، آماده نبودن وزارت نفت است در حالی که ETF بانکی ها که از سوی وزارت اقتصاد هماهنگ شده بود در زمان و مدل تعیین شده بدون مشکلی عرضه شد.

 

6)  در خصوص مپنا، رئیس بنیاد مستضعفان می گوید " این اختیار را به وزارت نیرو می‌دهیم که بخشی از طلب ما را به مپنا پرداخت کند"

 

7) یک مقام مسئول گفته "اسناد و مدارک ارائه شده از سوی انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان مبنی بر بررسی مجدد قیمت سیمان در دست بررسی است و قیمت جدید سیمان هفته آینده اعلام می‌شود"

 

8) در مجمع شنفت اعلام شد که طرح پالایش پارسیان که در زمینه اتان گیری است به زودی به بهره برداری می رسد.

 

9) وزیر صمت می گوید تولید خودرو در سال جاری به 1.2 میلیون دستگاه می رسد!

 

10) شرکت های تولید کننده قطعات خودرو نگران ورود قطعه سازان نظامی به این عرصه هستند و گفته اند که ورود این ها بخش خصوصی را تضعیف می کند. در جواب گفته شد که نظامی ها به تولید قطعاتی می پردازند که تولید داخلی ندارد اما حالا محسن رضایی روی دیگری را نشان داده است. رضایی می گوید وقتی شما در تولید پراید مانده اید و دیگران(جناح رقیب) موشک به فضا می فرسند، تفاوت مدیریت بین ما و شما مشخص می شود! (البته خیلی هم بی راه نگفته است)

 

11) ایران خودرو با تسویه بدهی خود به بانک ملت، سهام تحت تملک خگستر در وپارس را آزاد کرد.

 

12) قرار است که دولت روز سه شنبه اجاره بهای مسکن را با یک فرمول تعیین کند. از طرف دیگر طی مرداد ماه برگه مالیاتی برای صاحبان خانه های خالی می فرستد! دولت شدیدا سرمایه گذاری در بخش مسکن را سرکوب کرده البته باید مشوق هایی به سرمایه گذاری در ساخت مسکن داده شود تا این التهاب، دامن تولید مسکن را نگیرد.

 

13) قرار است که شاخص قیمت مسکن تعریف شود و آن را در بازار سهام عرضه کنند. سرمایه گذاری در این شاخص مبنایی برای ساخت و ساز مسکن خواهد بود.

 

14) این روزها شفاف سازی های بیشتری از صادرات دارو به عراق دیده می شود. دارویی ها از محل این صادرات می توانند به سود مناسبی برسند خصوصا که مازاد عرضه در برخی اقلام دارویی وجود دارد.

 

15) مپنا جهت ساخت نیروگاه از محل مطالبات خود یک توافقنامه امضا کرده که جزئیات کامل آن پس از نهایی شدن افشا خواهد شد.

 

16) مدیرعامل مبارکه می گوید "فاز اول پروژه الکترود گرافیتی امسال به بهره برداری می رسد."

 

17) مدیرعامل فخوز می گوید "فولاد خوزستان برای اولین بار در سه ماهه نخست سال با تولید یک میلیون و 24 هزار تُن شمش، به رکورد جدیدی در فصل بهار دست یافت."

 

18) تحلیلگران معتقدند که شاخص دلار تضعیف خواهد شد. تضعیف این شاخص به نفع کامودیتی ها خواهد بود.

 

19) بریتیش پترولیوم کل صادرات گاز ایران در سال 2019 را 16.9 میلیارد مترمکعب اعلام کرده است که 7.4 میلیارد مترمکعب از این رقم به ترکیه صادر شده است.

 

20) روز گذشته شاخص به 1.3میلیون واحد رسید. ارزش معاملات خرد 19.5هزار میلیارد تومان بود و در حالی شاخص 2.3درصد رشد کرد که ورود پول حقیقی 595میلیارد تومان بود! ورود پول به فلزات و پالایشی ها و خروج پول از دارویی ها توسط حقیقی ها رقم خورد. وبصادر، فولاد، شتران و شاراک با ورود پول همراه شدند.

 

21) کاذر و ختور افزایش سرمایه می دهند.

 

22) بلوک شبریز 30تیرماه عرضه می شود. قیمت پایه 29531 ريال

 

23) چهارشنبه 300 سهم وپویا در 4100 ريال عرضه اولیه می شود.

 

24) احتمالا دلار 4200 دانه های روغنی حذف و قیمت آن آزاد شود!

 

25) شرایط اصلا به نفع ترامپ نیست. کتاب بولتون منتشر شد که هر صفحه آن بر علیه ترامپ است! خود بولتون هم گفته به بایدن رای می دهد! شکاف بین جمهوری خواهان و حرکت به سمت دموکرات ها بی سابقه است! روز گذشته ترامپ در اکلاهما، سخنرانی انتخاباتی داشت اما صندلی ها خالی ماند چون بلیط ها از کره جنوبی خریداری شده بود بی آنکه خریداران بخواهند در این برنامه شرکت کنند! ترامپ برای صندلی ها سخنرانی کرد!