#یادداشت_روز

۳۱ شهریور ۹۸
🔸 شاخص کل بورس امروز با 1.47 درصد افزایش نسبت به روز گذشته در 302 هزار واحد بسته شد. ارزش معاملات خرد نیز نسبت به دیروز رشد مناسبی داشت. در بازار بورس 4 میلیارد برگ سهم به ارزش 1591 میلیارد تومان داد و ستد شد که نزدیک به میانگین هفته های اخیر است.

🔸 نمادهای بانکی همچنان مورد توجه سرمایه گذاران قرار دارند و بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داده اند. نماد #ونوین پس از پایان عرضه های سنگین سهام وثیقه تامین مسکن جوانان، امروز توانست با صف خرید سنگین به کار خود پایان دهد، اگر چه همچنان قدرت فروشنده در این نماد بسیار بالاست. ارزش معاملات #ونوین امروز به 57 میلیارد تومان رسید.

🔸 نمادهای پتروشیمی نیز امروز معاملات مثبتی داشتند به طوری که در پایان ساعت معاملاتی نمادهای #جم_پیلن #زاگرس #جم #شپدیس #شیراز #کرماشا و #شغدیر با صف خرید به کار خود پایان دادند. رشد قیمت پروپان، بوتان و متانول در بازار چین از دلایل اقبال سرمایه گذاران به نمادهای پتروشیمی است.

🔸 یکی از جا مانده های بزرگ گروه پتروشیمی، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین با نماد #تاپیکو می باشد. این نماد با داشتن زیر مجموعه های ارزشمند و همینطور بهره برداری از پالایشگاه ستاره خلیج فارس که در سال 1398 با 85 درصد از ظرفیت اسمی فعالیت خواهد کرد، توان رشد سودآوری مناسبی دارد و این قیمت ها ارزشمند است.